Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak zabiezpieczyć Columbusa przed kradzieżą

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    wokan, tym sposobem dajesz tylko do myślenia potencjalnemu bandycie. Jest czy nie ma :?: Może to być traktowane jako jakiegoś typu utrudnienie i niepewność. Warto włamywać się czy nie :?: Trudno określić jak to odczytają te nieroby :roll:
    Jest OIIFL 1.4 TSI + DSG7, Elegance.

    Komentarz


    • #27
      Zasłonięte to myśli co jest pod tą pancerną blachą - pusto, RNS510, czy jakiś chińczyk. Gdy osłony nie ma to widzi co jest :szeroki_usmiech
      Najgorsze, że jak jednak zaryzykuje i wejdzie na toto-lotka to wyrwie na silę i narobi szkód na całkę :evil:
      Octavia II RS TDI 200/441
      "Wojtek jak ostatnio depnął to buda dotarła do domu 10 minut po podwoziu" :twisted: :diabelski_usmiech

      Komentarz


      • #28
        Zasłonięte to myśli co jest pod tą pancerną blachą - pusto, RNS510, czy jakiś chińczyk. Gdy osłony nie ma to widzi co jest :szeroki_usmiech
        Najgorsze, że jak jednak zaryzykuje i wejdzie na toto-lotka to wyrwie na silę i narobi szkód na całkę :evil:
        Wydaje mi się, że taka osłona byłaby wystarczającym utrudnieniem. Zakładam, że dla potencjalnego złodzieja ważny jest czas, który w tym momencie się wydłuży podnosząc ryzyko. Chyba że tego czasu ma dużo, lub podchodzi do tego jako do sprawy osobistej.
        Pytanie ile tak osłona kosztuje.
        Jest: VW Passat B6 04.2010 2.0 TDI CR CBBB (170KM/350Nm) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=88468;
        a do zadań miejskich: VW Lupo 1.4 AUD MY2004 (60KM/116Nm seria)
        Była: O1 L&K kombi 1.9 TDI AHF 2001/2002 (160KM/356Nm by ECU Project)
        O2 kombi 4x4 1.9 TDI BXE 2006 (147KM/345Nm by ECU Project)

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez adaś
          Pytanie ile tak osłona kosztuje.
          tyle -> Oryginalny Volkswagen Passat 3C0 Navilock RNS 510 Ochrona Nawigacja Ochrona przed kradzieżą | eBay]> K L I K <[/URL]
          www.SPAmobile.pl

          Komentarz


          • #30
            Jak zobaczy blaszkę za prawie 200 ojro to będzie pewien, że ma pod nią konkret sprzęt.

            Komentarz


            • #31
              Owszem, tylko rozmawiamy tu o utrudnieniu, że jak zobaczy to zrezygnuje, bo raz - nie wie jak to jest zamocowane, dwa - nie ma czasu.

              Ale sprawa i tak czysto teoretyczna bo do Octavii nie pasuje....
              Octavia II RS TDI 200/441
              "Wojtek jak ostatnio depnął to buda dotarła do domu 10 minut po podwoziu" :twisted: :diabelski_usmiech

              Komentarz


              • #32
                Można też przykręcić radio nietypowymi śrubami.
                Pozdrawiam
                Marcin

                Komentarz


                • #33
                  Kiedyś tam miałem dwa razy włamanie po radio do Laguny. Mimo, że nie fabryczne to za każdym razem cała deska do wymiany tak rozpruli. Koszt naprawy z AC ponad 8 kawałków w obu przypadkach. Po drugim razie dowiedziałem się, że to sąsiad który przewodził szajką skurwieli włamywaczy.
                  Nic nie można zrobić w naszym systemie prawnym oprócz odstrzelenia gnoja w momencie kradzieży.
                  Jest OIIFL 1.4 TSI + DSG7, Elegance.

                  Komentarz


                  • #34
                    Enriquez, A w odpowiedzi jak juz pisalismy srubokret wbity w ekran, pociete fotele, wbity srubokret w poduszkach itd.
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz


                    • #35
                      Maicroft, zgadza się, ale możesz doświadczyć dokładnie tego samego jak założysz na radio jakąś blachę.
                      Pozdrawiam
                      Marcin

                      Komentarz


                      • #36
                        Ciekawe rozwiązanie z tą osloną, logicznie złodziej powinien odpuścić i poszukać sobie sprzętu bez oslony, ...ale jak szybko nie znjadzie to może wrócić, bo wyobraźnia nie da mu spac , jaki to super sprzęt musi być pod
                        Widzę problem tymczasowo rozwiązany, nie pasuje do Octavi , jak już zrobią odpowiednią wersje , to złodzieje rozpracują otwieranie bezboleśnie :diabelski_usmiech

                        Komentarz


                        • #37
                          Jak już wymyślą taką osłonę do Skody a złodziej ją pokona to zabierze dodatkowo jeszcze taką osłonę jako trofeum. Zawsze sprzeda w komplecie a my będziemy kolejne 164 oyro w plecy :evil:
                          Pozdrawiam.
                          Powoli ale do celu-"gdy się człowiek spieszy to się diabeł cieszy"

                          Komentarz


                          • #38
                            A co myślicie o folii antywłamaniowej na szyby? Sprawdza to się? Ktoś ma jakieś doświadczenia?
                            Octavia II RS TDI 200/441
                            "Wojtek jak ostatnio depnął to buda dotarła do domu 10 minut po podwoziu" :twisted: :diabelski_usmiech

                            Komentarz


                            • #39
                              Ja osobiście nie mam założonej ale patrząc na nagrania



                              to nie wydaje mi się aby to była taka wielka przeszkoda dra złodzieja.
                              A znów oklejać 5 szt.? Jaki to koszt to już nie wiem.
                              Pozdrawiam.

                              [ Dodano: Pią 03 Kwi, 15 16:46 ]
                              Znalazłem taką folię tylko, że na okno domowe. Czy nadałaby się na szyby samochodowe?
                              Trzeba by ich spytać.

                              Not Found

                              Cena za 30mX1,5m to prawie 4000zł.
                              Wiadomo, ze na auto zeszłoby o wiele mniej
                              Pozdrawiam.
                              Powoli ale do celu-"gdy się człowiek spieszy to się diabeł cieszy"

                              Komentarz


                              • #40
                                ok oklejasz szyby co by ci columbusa nie ukradli, masz wypadek i straż pożarna próbuje się dostać do ciebie uwięzionego w aucie własnie przez szybę bo to jest jedyna droga pomocy i co? i nic a ty chodzi o sekundy

                                Komentarz


                                • #41
                                  Co prawda to prawda. Ale straż może dojechać po kilkunastu minutach. Na drodze w czasie wypadku, jak określiłeś wyżej, liczą się sekundy i raczej trzeba liczyć na pomoc przygodnych ludzi-innych użytkowników drogi. A raczej nawet 1% tych osób nie wozi w bagażniku toporka strażackiego.
                                  Przyznaję Ci w 100% rację.
                                  Trzeba znaleźć inny sposób :P
                                  Pozdrawiam.
                                  Powoli ale do celu-"gdy się człowiek spieszy to się diabeł cieszy"

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    wokan, stałem przed podobnym dylematem rok temu po kradzieży Columbusa.
                                    Rozważałem:
                                    :arrow: oklejenie szyb folią antywłamaniową - dobry patent, ale jak pisał rrobert w razie "W" jesteś w czarnej d..pie, a że często jeżdzę z kimś na prawym to nie chciałbym mieć kogoś na sumieniu z powodu radia.
                                    :arrow: montaż radia na nietypowe śruby - może i radio pozostanie na miejscu, ale szkody mogą być zdecydowanie większe
                                    :arrow: montażu alarmu z powiadomieniem sms - mieszkam na 3 piętrze i zanim bym się ubrał i dobiegł do samochodu to radia i złodzieja by już dawno nie było
                                    :arrow: "ubezpieczenie" samochodu w agencji ochrony mienia - czas przyjazdu na miejsce jest dłuższy niż moje przybiegnięcie z 3 piętra
                                    :arrow: montaż rejestratorów - poza nagraniem kradzieży nic to nie daje :roll:
                                    :arrow: wynajem miejsca postojowego na parkingu strzeżonym - połowiczny święty spokój, bo i na takim zdarzają się kradzieże
                                    :arrow: wynajem/kupno garażu - święty spokój
                                    :arrow: rezygnację z columbusa - święty spokój

                                    Ja wybrałem dwie ostatnie opcje.
                                    Pozdrawiam,
                                    Grzesiek


                                    Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
                                    Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


                                    Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X